נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

תפקידו של עו"ד פלילי

מהו התפקיד של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי, כשמו כן הוא – עורך דין אשר עבר הסמכה והתמחות בתחום המשפט הפלילי. משפט זה כולל עיסוק בעבירות מסוגים שונים, למשל עבירות של הלבנת הון, מס, הונאה, רכוש, שוחד, סחיטה ואיומים, או עבירות "צווארון לבן". סוג נוסף של עבירות בתחום המשפט הפלילי הן עבירות כדוגמת הטרדות מיניות, מעשים מגונים, אלימות במשפחה, עבירות פריצה, שוד, תקיפה, ועוד. סוג נוסף הוא עבירות כדוגמת עבריינות נוער, עבירות סמים, משפט צבאי פלילי, עבירות בתחום בטחון, קובלנות פליליות, ועוד.

כל עורכי הדין המתמחים במשפט פלילי מכירים גם את הנושאים של מעצרים, הסגרות, חנינות, רישום פלילי (ומחיקה שלו), הליכים פליליים (פתיחת הליכים, סגירת הליכים) וכדומה. עורך דין פלילי יכול לתת ייעוץ משפטי בשתי מסגרות – במסגרת שכירת שירותיו כעורך דין, או לפני שכירת השירותים שלו, כחוות דעת מקדימה.

הדרכים לשלם לעורך דין פלילי נעות בין שכר טרחה אשר נקבע מראש, לבין אחוז מסכום הזכייה במשפט (במקרים בהם הלקוח מקבל פיצוי בעקבות פסק דין בבית המשפט, או אם יש הסכם שנחתם בין שני הצדדים). במקרים מסוימים בית המשפט מחייב את אחד הצדדים לשלם את הוצאות המשפט (הכוללות תשלום לעורך הדין) של הצד השני. ישנם עורכי דין שמספקים שירותים בחינם (Pro Bono) במקרים מסוימים, בדרך כלל כתרומה או למען מטרה שהם מאמינים בה (למשל זכויות לנשים, איכות הסביבה, הגנה על אוכלוסיות חלשות ועוד).

מה מייחד עורך דין פלילי לעומת עורכי דין אחרים?

עורך דין המתמחה במשפט הפלילי חייב להכיר על בוריו את החוק ונספחיו הקשורים לתחום הפלילי. מדובר על חוקים רלוונטיים, תקנות, פסיקות, ערעורים ותקדימים. הוא צריך להתעדכן באופן תדיר על הנעשה בתחום, וזאת על ידי קריאת מאמרים משפטיים, מעקב אחר פרסום פסקי דין, והיכרות עם הספרות המשפטית הרלוונטית. נוסף לידע המקצועי שלו, הוא צריך להיות בעל ניסיון רלוונטי, למשל מספר שנים (לא מועט) של ייצוג לקוחות בבית המשפט, וכדומה.

הוא יכול ללוות את לקוחותיו בעת הגשת תביעות, או בעת התגוננות מפני תביעות. זאת לפני שהחל המשפט, לאורך כל המשפט, ואף לאחריו – למשל אם הם רוצים להגיש תביעה אזרחית לאחר המשפט הפלילי. יש לזכור כי לכל עורך דין המתמחה בפלילים, יש תת התמחות ספציפית, ולכן כדאי לבדוק מהי לפני ששוכרים את שירותיו. גם אם הוא בעל שנות ניסיון רבות והשיג הצלחות גדולות בייצוג לקוחותיו בבית המשפט, אם הוא לא מתמחה בתחום הרלוונטי, הוא לא הבחירה הטובה ביותר.

נושא ההפללה העצמית גם הוא נמצא במסגרת אחריותו של עורך הדין הפלילי. אם שוכרים את שירותיו מוקדם ככל האפשר, הוא יכול ללוות את לקוחו בעת החקירה שלו ובכך למנוע ממנו בטעות להפליל את עצמו.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח