נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל -> 052-2592206

שירותים נוטריוניים בישראל

משרת הנוטריון שייכת למוסד עתיק יומין שעבר לא מעט שינויים לאורך השנים. עם זאת, במדינת ישראל מוסדר עיסוקו של עורך דין נוטריון בחוק הנוטריונים משנת 1976. חוק זה מונה שורה ארוכה של תפקידים אותם מוסמך נוטריון לבצע. בנוסף, החוק מעניק לנוטריון הסמכה לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים.

החתימה של נוטריון בישראל נחשבת במקרים המוסדרים בחוק בעיני בית המשפט כאישור למקוריותו של מסמך. יתרה על כך, החתימה והחותמת כפי שמוגדרים בתקנות מעידים מבחינת בית המשפט על אמיתות זהותו של החותם על המסמך ועל העובדה שהמסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. במדינות אחרות תפקידו של נוטריון מעט שונה. יש מקומות בהם מתבצעת הבחנה ברורה בין משרתו של נוטריון ציבורי לבין נוטריונים פרטיים, כמו גם שיטות משפט המבוססות על המשפט הקונטיננטאלי בו מסתמכים על תקדים, מסורת ומנהגים כבסיס ראשוני לאיתור המקור המחייב פתרון לשאלה מסוימת.

שירותים נוטריוניים נפוצים

הדין הישראלי מאפשר לנוטריון לספק מגוון שירותים בתחומים שונים. על פי סעיף 7 לחוק, נוטריון מוסמך לאמת חתימה על מסמך ולאשר שהחתום על שם זולתו אכן היה מוסמך לכך. לקוחות במגזר העסקי פונים לנוטריון לעיתים קרובות לטובת שירות אישור נכונות העתק של מסמך, אישור נכונות תרגום של מסמך או קבלה ואישור תצהיר או כל הצהרה אחרת. שירותים אלו תקפים כמובן גם לגבי לקוחות פרטיים ואזרחים מן השורה.

יש שירותים אותם מוסמך נוטריון להעניק מתוקף מעמדו והניסיון העומד לרשותו. מלכתחילה מאפשר החוק רק לעורכי דין עם ניסיון מעשי של 10 שנים לפחות להגיש בקשה לרישיון נוטריון, מה גם שעליו להיות חבר לשכת עורכי הדין, ללא הרשעות בעבירות שיש עמן קלון ועם הכשרה מיוחדת. זו הסיבה לכך שנוטריון מוסמך לערוך העדה של מסמך סחיר, לאשר נכונותה של רשימת מצאי ולאשר שאדם פלוני חי. לפי חוק הירושה יכול נוטריון לאשר עשיית צוואה ולרשום "צוואה בפני רשות" כשם שמוסמך לכך שופט. אין להקל ראש בסמכויות אלו וחשוב להתייחס אליהן בתור חלק בלתי נפרד ממעמדו של הנוטריון במשפט הישראלי.

מסמך נוטריוני ואתיקה מקצועית

שירותים נוטריוניים בישראל ניתנים על גבי מסמכים בצורה מיוחדת. על פי החוק, נוטריונים מספקים את אישורם למסמכים או הצהרות בחותמת לחץ עשויה מתכת. על גבי החותמת אמור להופיע שמו של הנוטריון ולצידו הכיתוב "נוטריון" בשתי אופציות: עברית, אנגלית וערבית או לחילופין בצרפתית בלבד. במידה והאישור הנוטריוני על הצהרה מסוימת כולל גם מסמכים, יש לקשור את כולם יחד בסרט אדום ולחבר אותו אל תו אדום המוטבע בחותמת כפי שהוגדרה לעיל. עם זאת, גם בנוגע לצורתו של המסמך הנוטריוני ניתן לראות הבדלים בין מדינות שונות. הסיבה להבדלים קשורה למסורת המשפטית בכל מדינה ולשיקולים שאמורים למנוע זיופים או שכפולים.

מבחינת אתיקה מקצועית, רוב כללי האתיקה התקפים לגבי מתן שירותים נוטריוניים בישראל קיימים גם במדינות מערביות אחרות. המאפיין המשותף לכללי האתיקה הוא הצורך בשמירת מעמדו של המקצוע. כללי האתיקה נקבעים כדי לאפשר לנוטריונים להתנהל בסביבה המשפטית מבלי לפגוע באינטרס של הציבור הרחב. בישראל לדוגמא מגדירים כללי האתיקה כיצד נוטריון צריך לשמור על סודיות המסמכים הנמצאים ברשותו, אוסרים עליו לפרסם את עצמו ברבים או לשדל לעבודה ומתייחסים גם לגביית תשלום עבור השירותים.
לסיכום, נוטריונים מספקים סל שירותים רחב והם מהווים חלק חשוב ובלתי נפרד ממערכת המשפט בארץ ובעולם. נוטריון הוא עורך דין מנוסה שעובר השתלמות וכפוף לביקורת.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח