נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

סיוע במקרי עריקות ויציאה מהצבא

על פי הערכות שי בישראל למעלה מ-3000 עריקים, מספרם הולך וגדל מדי שנה. צה"ל נאלץ להתמודד עם עריקים מיחידות שונות, לתקופות זמן שונות. בעיה זו משפיעה מהיבטים שונים, בשני הצדדים, גם של הצבא וגם של החיילים אשר מחליטים לערוק.

לפני שנסביר כיצד נהוג לסייע לחיילים במקרה של עריקות וכיצד מקרים אלו נגמרים פעמים רבות, נסביר קודם, מדוע חיילים בוחרים לערוק ומדוע תופעה זו משפיעה על הצבא. כאן המקום לציין, שצה"ל הוא כמובן לא הצבא היחידי שמתמודד עם עריקים, ההבדל הוא שצה"ל כצבא חובה, עושה צעדים מרחיקי לכת, בשביל לתפוס את מי שחשוד בעריקות.

כשבוחנים את מקרי העריקות מצה"ל, מגלים מספר גורמים עיקריים לכך. ראשית, מצב כלכלי קשה של החיילים, אשר גורם להם לעזוב את היחידה הצבאית ולעזור בבית. שנית, מצב קשה ביחסים עם המפקד או עם חיילים אחרים ביחידה, שלוש, חוסר שביעות רצון מהשירות הצבאי, ארבע, הרבה מאוד מקרים של עריקות היא בקרב חיילי מילואים שמעדיפים לא לעשות אותם, מסיבות מקצועיות, משפחתיות ואחרות.

תופעת העריקות משפיעה על הצבא, כמו שהיא מצביעה על כל צבא בעולם, משתי היבטים. הראשון, אם חיילים עורקים, אז כוח האדם בצבא יורד, וחיילים שמשרתים עושים יותר עבודה, מה שמוביל בדרך כלל לשחיקה והתמרמרות מצידם. ההיבט השני הוא, צה"ל אמור להיות מסגרת קשה, אם הוא יהיה רך כלפי חיילים שערקו, אז הוא יאבד מכוח ההרתעה שלו כלפי המשרתים בו. לכן הוא לוקח ברצינות רבה את כל עניין העריקות. כאן חשוב לציין, שגם יש חשיבות לכל חייל שמשרת בצה"ל, והצבא למעשה אחראי עליו.

כיצד אפשר לעזור לחיילים עריקים

עד שחייל מגיע לשלב עריקות, עוברים 21 יום בהם הוא נחשב נפקד. בזמן זה אפשר לפתור את העניין בתוך היחידה שלו אחר כך זה כבר עובר לידיים מדור עריקים בשלישות. בתקופה זו, וגם אחריה, מומלץ להיעזר בעורך דין צבאי שידע לנהל את המו"מ בין החייל לצבא.

אותו עורך דין, לא בהכרח יצליח להביא לידי כך, שהצבא יסכים לסגת מדרישותיו או לבטל את העונש הצפוי לחייל, אך במצב כזה, יש שני דברים שעומדים לזכות החייל: ראשית, ברגע שהוא מראה נכונות לנהל מו"מ, לקבל על עצמו את הדין, הצבא מתייחס לזה אחרת מאשר חייל שעושה דין לעצמו. הצבא מתחשב בכך. שנית, ברגע שעורך דין מתערב, הוא יכול להשמיע את הצד של החייל בצורה יותר ברורה. קל יותר לצבא, לקבל את עמדת החייל, לבחון את הדברים, וללכת לקראתו. זה לא מבטיח, כמו שאמרנו, שהוא לא יקבל עונש, אך סביר להניח, שהעונש הרבה יותר קל, מאשר במצב בו הוא יעמוד לבד מול הרשויות ויצטרך להסביר, מדוע בחר להיות עריק במקום לשרת כמו כולם.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח