נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל -> 052-2592206

סגירת תיק בהסדר מותנה

אחד הדברים שעורר מהפכה בעולם הפלילי, הוא עילת סגירת תיק חדשה אשר תופסת תאוצה גדולה מאוד בשנים האחרונות מאותו הרגע בו היא נכנסה להיות חלק מאותן עילות הקיימות לסגירת תיק.

מדובר על סגירת תיק פלילי נגד חשודים אשר נמצאו נגדם ראיות מספיק חזקות ובעלות משקל, אשר ראיות אלו מאפשרות את העמדתם לדין, זאת בתמורה לתשלום כספי, שיכול להיות תשלום לקופת אוצר המדינה, תשלום פיצוי לנפגע העבירה, או מקרים בהם מתחייב הנאשם להימנע מביצוע העבירה.

הסדר מותנה – הפרטים שצריכים לדעת 

הסדר מותנה הוא הליך מנהלי, במסגרת הסכם זה תסכים התביעה לסגור עבור חשוד את התיק הפלילי, למרות שנמצאו נגדו ראיות ועדויות שמאפשרות את העמדתו לדין בבית משפט.

הוספת עילה זאת כאחת מהעילות הקיימות לסגירת תיק, והוספתה לחוק סדר הדין הפלילי מעניקה דה-פקטו סמכות מלאה של שפיטה לרשות התובעת.

ישנם נהלים והנחיות מפורטות ליישום סגירת תיק בהסדר מותנה, וכן ישנה רשימה מלאה ומפורטת במיוחד של עבירות שעליהן יחול החוק וניתן יהיה לסגור את התיק.

סגירת תיק בהסדר מותנה תחול על עבירות קלות, אלו עבירות המוגדרות פשע או עוון, אך ייתכן וע"פ לשון הנחיות היועץ גם עבירות נוספות בעתיד עוד יכולות להיכלל ככאלו שניתן יהיה לסגור בהסדר מותנה.

סגירה בהסדר תאושר רק לאחר שהחשוד מודה בעבירה, ומתחייב לקיים את התנאים שבהם הגיע להסדר עם הפרקליטות או עם תובע משטרתי שהוסמך לכך.

חוק הסדר מותנה מעמיד עוד אמצעי שבו יכולה התביעה להשתמש בכדי לסגור תיקים, להוריד מהעומסים הכבדים הקיימים על מערכת המשפט, וכמובן לגרום לאדם אשר ביצע עבירה לחוזר לחייו הנורמטיביים מבלי לפגוע בעתידו על ידי רישום פלילי. (יחד עם זאת חשוב להדגיש, כי למרות סגירת התיק עדיין פירוט העבירה יופיע ברישום המשטרתי).

הסדר מותנה לא יופעל במקרים בהם קיימת עבירה חמורה מאוד, שעבירה זאת מחייבת לכלול מאסר בפועל, או ביצוע עבודות שירות על תנאי.

העונשים העיקרים הצפויים לאלו אשר הגיעו למגעים של הסדר מותנה, הם תשלום פיצויים עד 14,400 ₪ בתשלום לאוצר המדינה, או לנפגע העבירה, התחייבות להימנע מביצוע עבירה, הפקדת רישיון נהיגה.

באם החשוד מקיים את התנאים שעליהם חתם במסגרת ההסדר, לא יוגש נגדו כתב אישום, התיק הפלילי ייסגר בעילה הנקראת "סגירה בהסדר", כך גם יוכל להמשיך בדרכו ובחייו ללא כל פגיעה או סטיגמה שיכולה לגרום לו הרשעה פלילית. באם לא ביצע הנאשם את התנאים עליהם חתם במסגרת ההסדר, זאת בתקופת המזן שהוקצב, יוגש נגד הנאשם כתב אישום, ההליך הפלילי מולו יימשך אל מול בית המשפט.

במקרים כאלו חשוב מאוד לא להקל ראש, לבחור עורך דין פלילי שמכיר ויודע את החוקים ויוכל להביא למינימום העונש הצפוי לכם במסגרת הסדר מותנה.

הערה חשובה : חוק הסדר מותנה, לא יחול על תיקים בשלב התחלתי, זאת כי קיים קושי של היערכות ומגבלות תקציב של המשטרה, לכן ההליך בסגירת תיק בהסדר תהיה כחלק מסיום ההליך.

ניתן לערוך הסדר בעבירות קלות, כגון מעשה שנעשה תוך כדי פזיזות ורשלנות, ביצוע עבירות מחשב מסוימות שמודגרות כ"עבירות קלות", עבירות בגין הפרת זכויות יוצרים, סיכון ילדים ועוד.


לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח