נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל -> 052-2592206

כללי אתיקה מקצועית של נוטריון

נוטריון כפוף לשורה ארוכה של כללי אתיקה מקצועית. כללים אלו הם חלק בלתי נפרד מתפקידו של עורך דין המוסמך לאשר, לאמת, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. ללא כללי אתיקה לא ניתן לשמור על מעמדו של עורך הדין בפרט ועל מעמדו של תחום המשפט בכלל. כללי האתיקה יכולים לשמש בתור מצפן עבור עורכי דין הנמצאים בהתלבטות, אך במקביל הם גם נאכפים על ידי ועדת ביקורת של המחלקה לרישוי נוטריונים. במילים אחרות, כללי האתיקה הם לא פריבילגיה. הם מגדירים את עבודתו של עורך הדין ומשרתים את האינטרס של הציבור הרחב. מכאן נובעת החשיבות של כללי האתיקה והצורך בהיכרות עמם.

הדגש העיקרי בכללי האתיקה הוא על שמירה על כבוד המקצוע. הכללים מפרטים כיצד נוטריון צריך להישאר נאמן ללקוחותיו, לשמור על איסור פרסום ולא לבצע שידול לקבלת עבודה. כמו כן, שכר נוטריון ייגבה כפי שנקבע במשרד המשפטים. כללי האתיקה מגדירים את שמירת הסודיות המקצועית ומכירים בתפקידו הרגיש של עורך הדין. כללי האתיקה נשענים על ניסיון העבר אך הם גם צופים לפני העתיד. בעזרת כללי האתיקה יכול נוטריון ללמוד כיצד לנהל ארכיון לשמירת מסמכים, לטפל בהם ולעיין בהם במידת הצורך. כללי האתיקה מטילים מגבלות חשובות על עבודת עורך הדין אך הם גם שומרים עליו מפני סנקציות ועונשים.

שיפוט משמעתי בשל אי עמידה בכללי האתיקה

נוטריון שאינו עומד בכללי האתיקה כפי שהם מוגדרים בחוק עשוי לקבל זימון לשיפוט משמעתי. השיפוט המשמעתי הוא במסגרת בית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין. ההסמכה הבולטת של בית הדין המשמעתי המחוזי היא שלילת רישיונו של נוטריון. זו סנקציה חמורה המוטלת במידה ובעל הרישיון מבצע עבירה חמורה על כללי האתיקה.

בין היתר, נוטריון לא יכול לעבוד בשותפות עם עורך דין שאינו מחזיק ברישיון דומה. אסור לו לחלוק שכר עם אדם אחר, למעט עם נוטריון, אלמנתו של בעל רישיון שותף או ילדיו הקטינים של שותף שנפטר. האתיקה המקצועית מרחיבה את תחום הסמכויות של בעל הרישיון אך היא מחייבת הקפדה על כללים ברורים לצורך הימנעות משיפוט משמעתי.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח