נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

חשיבות של שימוש בנוטריון מוסמך

נוטריון הוא למעשה עד מוסמך מטעם בית המשפט. הנוטריון בחתימתו למעשה נותן גושפנקא משפטית לכל מסמך משפטי ובכך מאשר שגורם מוסמך עיין במסמך המשפטי ואישר אותו. 

האם כל אדם יכול להיות נוטריון?

ודאי לא תופתעו לגלות שלא כל פלוני אלמוני יכול לשמש כנוטריון. ראשית אדם זה חייב להיות אזרח ישראלי או תושב קבע, לאחר מכן, הוא חייב להיות עו"ד מוסמך מטעם לשכת עורכי הדין בתקופה של עשר שנים לפחות, שמתוכן 5 שנים לפחות בארץ. עורך הדין הזה  יכול להיות עו"ד פלילי, עו"ד לענייני משפחה או עו"ד ביטוח, העיקר שעסק במשפט ב 10 השנים האחרונות וכמו כן, עליו להיות בעל ידע משפטי רחב. בנוסף כמובן שגיליון ההרשעות שלו צריך להיות ללא רבב, ללא שום הרשעה פלילית שיש עימה קלון. כמו כן, האדם הזה מחויב לאשר שמעולם לא הושעה הוא הוצא מתפקידו מטעם לשכת עורכי הדין, הקריטריון האחרון, הוא אישורו של העו"ד ע"י ועדת הרשיונות הממונה על ידי שר המשפטים.

באילו מקרים נזדקק לנוטריון?

כאשר אנו מגיעים לבנק על מנת לבקש הלוואת משכנתא על נכס מסוים, שכמובן רצוי מאד לעשות עליה ביטוח משכנתא, שאתם יכולים לעשות או בבנק עצמו או בחברת ביטוח פרטית, אך ראוי לציין שללא ביטוח לא תורשו לקחת משכנתא, על כן כדאי להיוועץ עם עורך דין ביטוח על נושא זה. בכל אופן, כדי לאשר לנו את ההלוואה הבנק יצטרך לשעבד את הנכס וכדי לעשות זאת הוא זקוק לחתימת נוטריון, כך שסביר להניח שכל בנק מעסיק נוטריון על בסיס קבוע, על מנת לאשר את ההלוואות הללו שהן כמעט עניין יומיומי. מקרה נוסף שבו נזדקק לחתימת הנוטריון הוא לפתיחת צוואה, הנושא הכאוב הזה של אדם יקר שהולך לעולמו ומותיר אחריו רכוש רב שיש לחלקו בין צאצאיו ויורשיו, כאן בא לידי ביטוי תפקידו של הנוטריון בכך שהוא חייב לודא שהנפטר הוא אכן זה שחתום על המסמך, על כן זה יבוצע מבעוד מועד כמובן, בנוסף עליו לקבוע שהנפטר חתם על המסמך כאשר הוא צלול בדעתו ובתודעתו. אישור הסכמים בין חברות או לחילופין הסכמי ממון בין בני זוג, גם הם מתפקידיו של הנוטריון. תפקיד נוסף הוא אישור תרגומים למסמכים משפטיים, הנוטריון נדרש לאשר שהמסמך תורגם כהלכה או הועתק כהלכה ולא נמצא בו פגם. 

כמה נשלם לשירותיו של נוטריון?

אז כאמור כמו בכל עסק שיש לגביו דרישה גם בעסקי חתימת הנוטריון היה חשש שיווצר מצב שבו עורכי הדין ינצלו לרעה את כוחם ולכן הממשלה קבעה תעריף קבוע לגבי השירותים העיקריים של הנוטריון. 

ייפוי כוח: יעלה כ-165 ש"ח, אישור על היותו של אדם בחיים: 167 ש"ח, אימות הסכם ממון: 371 ש"ח, אישור צוואה: 243 ש"ח ולכל חותם נוסף 66 ש"ח. והרשימה עוד ארוכה, את המחירון ניתן למצוא באתר משרד המשפטים. 

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח