נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

הקשר בין הלבנת הון ומימון טרור

אחת הבעיות הקשות איתן מתמודד העולם בשנים האחרונות היא ללא ספק תופעת הלבנת ההון - בעיה זו שבעבר נקשרה בעיקר לגורמי פשע, הפכה החל מפיגוע ה-11 לספטמבר, לבעיה שנקשרת יותר ויותר למימון טרור. כך גם הרשויות שמנהלות מאבק בהלבנת הון מצד אחד ובטרור מצד שני, מתייחסות אליה. קשר שלא ניתן לנתק בין שתי התופעות.

בשנים האחרונות, קיים בישראל ניסיון ללכת לקראת גורמים פרטיים שבמשך שנים לא דיווחו על הכנסות למס הכנסה - הליך זה נקרא גילוי מרצון. זהו הליך בו הנישומים מודים בכך שלא דיווחו, ורשות המסים מגיעה איתם להסדר, שמעניקה להם חסינות מפני העמדה לדין.

עם זאת, רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, יידעו את כל הגורמים העוסקים בדבר, שגילוי מרצון יכול להתממש, אך לא במקרים בהם יש חשש לפעילות הנוגעת למימון טרור. למעשה הרשות לאיסור הלבנת הון, הודיעה מבעוד מועד, שאומנם יש חסינות מפני העמדה לדין בגין עבירות מס, אך לא בגין עבירות הלבנת הון.

מדוע זה חשוב?

כפי שציינו, העולם מתמודד היום עם בעיה, שלפיה הון שעובר הלבנה, קרי הופך לכסף נקי לכאורה, מממן גורמי טרור ברחבי העולם. החשש הוא, שכך הפכו קבוצות וארגוני טרור, לבעלי משאבים רבים שמאפשרים להם לממן טרור מסוגים שונים במקומות שונים. החשש בישראל הוא, שאותם עבירות מס והלבנות הון, יאפשרו למממן פיגועים שונים בארץ ובעולם. לכן הרשות לאיסור הלבנת הודעה, יידעה הן את האזרחים, אך גם מוסדות פיננסיים, שהחסינות היא רק על עבירות מס לא על הלבנת הון.

מבחינת הרשות, המוסדות אמורים לזהות מי מקבל את השירות, מי נהנה ממנו, מהו מקור הכספים ובמידה ויש חשש שמדובר בכסף מולבן, יש לדווח על כך לרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. העובדה שמדובר בכספים שהוצהרו עליהם בהליך של גילוי מרצון, איננו אומר, שהמוסד הפיננסי איננו אמור לבדוק מה מקור הכספים ולדווח אם יש חשש שמדובר בכסף שמממן טרור.

כיצד מזהים הלבנות הון לשם מימון טרור?

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, סימנה מספר "דגלים אדומים" אשר אמורים להתריע מפני פעילויות שנראות כמו מימון טרור. למשך, כשהסכום המדובר איננו סביר ואינו פרופורציונאלי למצב הכספי של העסק או הלקוח, כשמדובר במבנים משפטיים מורכבים, שימוש בגופים שונים שנמצאים במדינות בעלות סיכון גבוה, וכן כשיש חוסר התאמה בין המידע שהלקוח סיפק בשלב מוקדם בקשר שלו עם המוסד לבין המידע שהוא מספק בעת הליך גילוי מרצון. בנוסף, אם הלקוח יוצר קשר עם מדינות שאינן מיישמות את הדרישות של האיחוד האירופאי או הגוף האמריקאי שמתעסק באיסור הלבנת הון. אזי שהגוף אינו חשוד ויש להתריע על כך.

כמו שאנחנו יכולים לראות, יש כאן תהליך מורכב אליו חברו מספר גופים בשביל למנוע מצב של הלבנת הון ומימון טרור, בכיסוי הליך חוקי לחלוטין של גילוי מרצון.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח