נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל -> 052-2592206

הוראות החלות על עבודת נוטריון

כל אזרח במדינה מתוקנת ודמוקרטית צריך להכיר את ההוראות החלות על עבודת נוטריון. על פי המחלקה לרישוי נוטריונים במשרד המשפטים, בשנים האחרונות חלו לא מעט הפרות של הוראות אלו. הממצאים נשענים על תלונות המגיעות אל המחלקה מטעם הציבור הרחב ולשכת עורכי הדין. כתוצאה מכך, המחלקה לרישוי פרסמה דגשים והבהרות לגבי עבודתם של נוטריונים. יש לציין כי כל הדגשים וההבהרות כפופים לחוק הנוטריונים משנת 1976 ולתקנות משנת 1977.

על פי תקנה 18 לדוגמא, אישור נוטריוני צריך להיחתם רק בחתימתו של עורך דין עם רישיון ולהיות מוטבע בחותמו. על החותם להיות חותם לחץ שצורתו לפי אחת הדוגמאות המופיעות בתוספת השלישית לתקנות. מתוך מסקנות ועדת הביקורת עולה שלא כל עורכי הדין מקפידים על שימוש בחותמת המתאימה.

מעבר לכך, התקנות מחייבות את נותני השירות להחליף חותם שחוק בחותם חדש. ההחלפה היא בהתאם להוראת תקנה 34 הקובעת כיצד ומתי למסור למחלקה לרישוי נוטריונים את דוגמת החותם החדש. אין להקל ראש בחשיבות החותם היות ויש צורך מהותי בשמירה על עקרון האחידות.

ניהול כרטסת אלפביתית או ספר נוטריון

דגש נוסף בהוראות החלות על עבודת נוטריון בא לידי ביטוי בניהול כרטסת אלפביתית. לפי תקנה 24, נוטריון צריך לנהל כרטסת בה יהיה כרטיס לכל אדם שעשה או שבשמו נעשתה פעולה מסוימת. נוטריון הוא כידוע עורך דין המוסמך בהתאם לחוק לבצע שורה ארוכה של פעולות משפטיות. הוא יכול לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים, חתימתו נחשבת במקרים מסוימת כאישור למקוריותו של מסמך כמו במקרה של יפוי כח נוטריוני ומסמכיו מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט. בכל אחד מהמקרים האלו חייבת הפעולה להופיע תחת כרטסת אלפביתית או לחילופין בתוך ספר נוטריון. יחד עם זאת, התקנה איננה מציינת אם ספר הנוטריון יהיה על פי סדר כרונולוגי או אלפביתי.

הביקורת מטעם משרד המשפטים מתייחסת לניהול ספר על פי סדר כרונולוגי או על פי סדר אלפביתי כממצא תקין. מבצעי הביקורת מכירים בכך שהחוק אינו חד משמעי, ולכן הם מאפשרים לנוטריונים לנהל את הרישום בשתי הצורות המקובלות.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח