נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל -> 052-2592206

ההבדל בין נוטריון לעורך דין

בנקודות כאלו ואחרות בחיינו, אנו עשויים להידרש לשירותים משפטיים כאלו ואחרים. לקראת עסקאות מקרקעין נזדקק לייעוץ משפטי לקראת הרכישה וניסוח החוזה, לקראת תביעת פיצויים או במהלך סכסוכים עסקיים או משפחתיים, נשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום המשפטי הרלוונטי ובמקרים אחרים, ורצויים פחות, בהם אנו חשודים בעבירה, אנו אף עשויים להזדקק לשירותי עו"ד פלילי. עם זאת, ישנו שירות משפטי נוסף אשר עשוי לשמש אותנו בנקודות רבות בחיינו – שירותי נוטריון נחוצים למטרות רבות, אך לרבים מאיתנו אין כל מושג מה ההבדל בין תפקידי עורך הדין והנוטריון. הסבר זה יסייע לך להבין יותר לעומק את ההבדלים ביניהם.
 

הכשרה ייחודית

סביר להניח שנתקלת לא פעם במונח "עורך דין ונוטריון". העיקרון החשוב ביותר שיש לזכור בנוגע להבחנה בין המקצועות הוא פשוט: כל הנוטריונים הם עורכי דין, אך לא כל עורכי הדין הם בהכרח נוטריונים. כלומר, מדובר במקרה פרטי של המקצועות המשפטיים. בדיוק כפי שעו"ד פלילי אינו מוכשר לשמש כפרקליט בדיני תאגידים, כך לא כל עורך דין מוכשר לעסוק כנוטריון. מקצוע הנוטריון מקנה סמכויות נרחבות על ידי משרד המשפטים ומביא עמו הילה של אמינות וכבוד. לכן, על מנת לקבל הכשרה כנוטריון, יש לצבור לפחות 10 שנים של ניסיון במקצוע עריכת הדין. 
 

תפקידי הנוטריון

מאחר ונוטריון הוא עורך דין במקצועו, עומדות לרשותו כל הסמכויות של עורך הדין והוא יכול לעסוק במקצוע ולספק את שירותיו כמגשר, ליטיגטור ואפילו עו"ד פלילי. עם זאת, כאשר הוא משמש בכובע הנוטריון, תפקידו העיקרי הוא לספק תוקף משפטי להליכים ומסמכים ממגוון רחב של סוגים. לכן שירותיו של הנוטריון חולשים על רבים מתחומי החיים ומאפשרים להניע תהליכים משמעותיים ביותר בנקודות קריטיות בחיי האדם. כך למשל, כל אימת שנזדקק לתרגום מסמך משפטי כמו תעודות לידה לצורך הגשת מועמדות לאזרחות זרה, תרגום תצהירים עבור הליך משפטי או תרגום תעודות רפואיות לשם תביעת פיצויים, הנוטריון יעבור על התרגום ויספק את הצהרתו וחתימתו כי התרגום נאמן למקור. בנוסף, הוא נותן תוקף משפטי למסמכים רבי משמעות כמו צוואות, הסכמי ממון או ייפוי כוח מתמשך. ניסיונו המשפטי והסמכות שקיבל מהמדינה הופכות אותו לשליח ציבורי ולמליץ יושר אשר מבטיח כי הליכים ומסמכים משפטיים אכן התנהלו כדין וכי הינם אמינים. 
 

כיצד נעשה עורך דין לנוטריון?

לאחר צבירת 10 שנות ניסיון במקצוע עריכת הדין, רשאי עורך הדין להגיש בקשה לעסוק כנוטריון ולהרחיב את הסמכויות אשר החוק מתיר לו. בקשה זו מוגשת לוועדה המוגשת אחת לחצי שנה ובוחרת מבין המועמדים את אלו אשר יימצאו מתאימים לעסוק כנוטריונים. במקביל, עובר עורך הדין תוכנית הכשרה לעסוק כנוטריון ובמידה ויקבל את אישור הוועדה, יוזמן על מנת לרשום את חתימתו בספר חתימות הנוטריונים ומרגע זה והלאה יהיה נוטריון מאושר מן המניין ויהיה רשאי לעסוק בכך ולהציע את שירותיו לציבור. 
 

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח