נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

דברים חשובים שצריך לשים לב אליהם כאשר קונים דירה חדשה

Home, sweet home - מה חשוב לבדוק כאשר אתם חושבים על קניית דירה חדשה?

החלטתם על רכישת דירה חדשה, כי המשפחה התרחבה והדירה הישנה כבר קטנה לכם? הילדים עזבו את הבית והדירה הישנה גדולה מידי? שיניתם מקום עבודה, סטטוס אישי או שהחלטתם שהערים הגדולות צפופות והעשנות אינן מתאימות לכם? בדקתם כבר את כל המודעות של דירות למכירה בקריות, הוילות בקיסריה, הקרוואנים במושבי החוף, ועדיין, יש לכם תחושה שאי שם, נמצאת הדירה האחת והיחידה שלכם, ממתינה לכם, אבל יש כל כך הרבה מכשולים בדרך...

לנוחותכם, ריכזנו מספר נקודות חשובות, אותן יש לקחת בחשבון, כאשר אתם בוחנים דירה לקניה:

כאשר מדובר בדירה חדשה מקבלן:

 • הקבלן - האם מדובר בקבלן לגיטימי, בעל רישיון? בקשו מהקבלן להציג בפניכם את רישיונו, ודאו כי הוא אכן רשום בפנקס הקבלנים, ושענף העיסוק והסיווג הכספי שלו, אשר רשומים בפנקס הקבלנים, אכן תואמים את הפרויקט שביצע והוא משווק.דברו עם לקוחות-עבר של הקבלן (דיירים בפרויקטים קודמים) והקשיבו בשימת לב בעיקר לתלונותיהם. גישת "לי זה לא יקרה" עלולה להביא אתכם בדיוק למצב שלהם!
 • בעלות על הקרקע - יש לוודא שהקרקע שייכת לגוף המוכר את הדירה ואין עליה שעבודים, עיקולים וכד'. בדיקת מספרי גוש וחלקה בנוסח הרישום בטאבו בלשכת רישום המקרקעין תספק לכם את הפרטים הנחוצים.
 • היתרי בניה והיטלי מיסוי - יש לוודא כי בידי הקבלן היתר בניה של הרשות המקומית, אישורי מס הכנסה ומס רכוש, וכי אין מניעה לרישום הנכס על שמכם בטאבו (מכל סיבה שהיא).

כאשר מדובר בדירה בבעלות פרטית (שאיננה חדשה-"מהניילונים", אבל היא חדשה עבורכם):

 • בעלות על הדירה - המוכר את הדירה חייב להיות בעל הנכס או מיופה כוחו (בכתב). סרבו להתדיין (על אחת כמה וכמה לסגור זיכרון דברים) עם מי שאיננו יכול להוכיח בצורה חד משמעית את בעלותו על הדירה.
 • קירבה לשירותים להם אתם נזקקים - בידקו קירבה לשירותים ובתי עסק הנחוצים לכם (גן ילדים, בי"ס, סופרמרקט, קופת חולים, מתנ"ס וכד').
 • בקרו בדירה המיועדת בשעות שונות של היום - ביקור בדירה לקניה רק בשעות היום, עלול לגרום לכך שאחרי שתעברו אליה, תגלו שיש פאב רעשני במיוחד, הפועל בשעות הערב וממוקם בדיוק מול החלון שלכם. או, לחילופין, שיש לכם גן ילדים, הממוקם בחצר האחורית שלכם.
 • מצב הדירה - ברור שמוכר הדירה אומר שהיא במצב מעולה, הצנרת הוחלפה לפני שבוע, דוד השמש לפני שנה, ובכלל, אם הוא לא היה נאלץ למכור (כי אשתו/המשפחה לוחצים) הוא היה ממשיך לגור בדירה זו לנצח. כבודו של המוכר במקומו מונח, אבל אם הדירה באמת רלוונטית בעיניכם, זה הזמן להיעזר בשמאי מנוסה, שיעריך את מצבה האמיתי.
 • השכנים - נקודה כאובה במיוחד ברוב הבתים המשותפים. זה הזמן לגייס את חושי חושחש הבלש שלכם ולצאת לרחרח בשטח. אתם עלולים לגלות כי מעל ל"בובה-של דירה" מתגורר מתופף (שמתאמן בלילות), או שהשכנים שונאים בעלי חיים (ולכן, יזכו אתכם במבטי מזרי אימה בכל פעם שתעברו עם הכלב שלכם בחדר המדרגות), ועוד צרות דומות.

והכי חשוב - שיהיה לכם במזל

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

 • מקצועיות 
 • אמינות 
 • נאמנות ומסירות ללקוח