נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 052-2592206

גירושין של אנשי כוחות הביטחון, מה צריך לדעת לפני תחילת התהליך?

אנשים אשר עובדים בכוחות הביטחון עובדים במשך שעות רבות ואף עשויים להיעדר מביתם למשך שבועות. כאשר מדובר על זוגות בהם השניים עובדים בכוחות הביטחון או אחד עובד בכוחות הביטחון עשויים הנשואים להיתקל באתגרים שונים כמו למשל- קידום, השתלמויות, שינויים בתפקיד ועוד. השינויים עשויים להשפיע על ההתנהלות היומיומית ולחבל ביחסים (כמובן שיש עוד סיבות רבות אשר עלולות להזיק ליחסים) וכמות המתגרשים הינם גבוהה.

תהליך מורכב ולא פשוט

תהליכי הגירושין בין אנשי צבא עשויים להיות מורכבים משום שהם כרוכים בתנאים הסוציאליים של אנשי הקבע או גילאי הפרישה במוקדמים באופן יחסי. במידה ואתם אנשי צבא שנמצאים בתהליך גירושין חשוב שתכירו את המשמעות הכלכלית של הדבר.

ראשית יש לדעת כי הפנסיה של אנשי הקבע גבוהה פי 2.5 (לכל היותר) מהפנסיה של עובדי המדינה. בשנת 1973 נחקק החוק העוסק ביחסי ממון והוא שינה את חלוקת הרכוש בין הזוגות הנשואים. לפני החקיקה, התחלקו הנכסים בהתאם להלכת השיתוף אשר קבעה כי הרכוש יחולק באופן שווה. במידה והזוג נישא לאחר ה- 1.1.1973 ובמידה והם לא ערכו הסכם ממון יחולק הרכוש לפי איזון משאבים כך שהנישואין אינם מקנים לשניים זכויות או חובות בקניינו של האחר. עם סיום הנישואין יהיו השניים זכאים לחצי משווי הנכסים חוץ מאלו שמופיעים בחוק. הנכסים כוללים קרנות השתלמות, פיצויים של פרישה, זכויות וחובות בפנסיה וקופות תגמולים.

סמכותו של בית המשפט

בסמכותו של בית המשפט להכניס נכסים שלא אמורים להתאזן ולהוציא נכסים. כמו כן, יכול בית המשפט לקבוע שאיזון הנכסים יתבצע בהתאם לשוויים בתקופה מוקדמת יותר ולבצע החלטות נוספות. חישוב החלוקה לו זכאים בני הזוג בפנסיה מתבצע על ידי אקטואר אשר מתייחס לגילאים של בני הזוג, לאינפלציה ועוד. הסכום שחושב יכול להינתן יחד עם חלוקת הנכסים או בעתיד.

במידה ואיש הקבע שירת בצבא במשך 30 שנה, ביצע תפקיד קרבי היה נשוי במשך 27 שנה הוא זכאי ל- 65% ממשכורת של 40,000 ₪, כך שיקבל כ- 18,000 שקלים נטו או כ- 26,000 שח ברוטו. כ- 90% מהזכויות של הפנסיה יתחלקו בין בני הזוג והאשה תקבל כ- 8,100 ₪. יש לציין כי נכסי קריירה הינם נכסים שבן הזוג מסוגל לצבור בעתיד או נכסים שמגיעים לו בעקבות הקריירה שפיתח בזמן בו בן הזוג האחר דאג לרווחה של המשפחה ולא לרווחתו בתחום המקצועי.

לפי החוק של יחסי הממון יכול בית המשפט להחליט שאיזון המשאבים יתבצע באופן אחר ולא לפי מחצית. מכיוון שבמרבית המקרים יוצאים אנשי הקבע לפנסיה בגילאים מוקדמים יחסית יש להם פוטנציאל להשתכר, על כן, הצד שהשקיע במשפחה כאשר הצד האחר פיתח את הקריירה הצבאית יכול לטעון שהוא זכאי לסכומים נוספים.

פנו אל עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום

אם אתם נמצאים בתהליך גירושין ואתם שייכים לכוחות הביטחון חשוב שתפנו אל עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום דיני משפחה, סייע למגוון אנשי צבא בתהליך המורכב, מזער נזקים, יודע כיצד לטפל במקרים מגוונים של גירושין בין אנשי צבא ונוהג ברגישות שכן מדובר על נושא רגיש וטעון. עורך דין מתאים ידע מהן ההשלכות של התהליך, יכיר את החוק ויוכל לסייע לכם לכל אורך הדרך.

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 052-2592206

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח