נוטריון מקצועי - שירות אקספרס

Empty paragraph...

לייעוץ מיידי צלצל - 054-8676777

אימות הסכמי ממון

מחפשים אימות הסכמי ממון נוטריוני ? במשרדנו תוכלו לקבל אימות הסכמי ממון נוטריוני.

מתי ניתן לחתום על הסכם ממון בפני נוטריון? 

כאשר מעוניינים בני זוג לחתום ביניהם על הסדר ממון רכושי-ממוני בלבד, טרם נישואיהן המסדיר את זכויות כל צד בנכסים יהא עליהם לחתום על כך במעמד נוטריון המאשר את זהותם ומוודא כי הצדדים מעוניינים לחתום על ההסכם מרצונם החופשי.

אישור הנוטריון על הסכם ממון מתייחס למצב בו בני הזוג לא נישאו ובנקודת זמן זו הם מעוניינים להסדיר ביניהם את מעמד הרכוש של כל אחד מהם במקרה והם יתגרשו/יפרדו. הסדרת יחס חלוקת הרכוש טרם הנישואין תקל מאוד על הצדדים עת יפרדו ובאופן זה ימנע ביזבוז זמן ומשאבים אשר בדרך כלל נדרשים באירוע מצער זה.

בבואו לאשר הסכם ממון, יתייצבו מול הנוטריון בני הזוג והנוטריון יוודא כי הצדדים מבינים את משמעות ההסכם ותוצאותיו. 

לעניין זה ראו הוראת סע' 2 (ג1) לחוק יחסי ממון

"הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין יכול שיאומת בידי נוטריון לפי חוק הנוטריונים, התשל"ו-1976, ובלבד שהנוטריון נוכח שבני הזוג הניצבים בפניו עשו את ההסכם בהסכמה חופשית ובהבינם את משמעותו ותוצאותיו"

פסק דין של ביהמש לענייני משפחה מתייחס לתוקפו של הסכם ממון שלא אושר על ידי נוטריון.ראה בשא (י-ם) 52374/09

"הצדדים נחלקו לעניין תוקף ההסכם עליו חתמו הצדדים עובר לנישואיהם. מדובר בהסכם טרום נישואין, בו מסכימים בני הזוג על הפרדת רכוש. יצוין כי ההסכם הנ"ל לא אומת על ידי רושם נישואין או נוטריון ואף לאחר הנישואין לא הוגש לבית המשפט לאישור, ומשום כך אין לו תוקף משפטי לפי סעיף 2 לחוק יחסי ממון בין בני זוג"

 

משרדנו ערוך להנפקת אישור נוטריוני להסכמי ממון במהירות וביעילות ויחסוך עבורכם זמן ומשאבים רבים. צרו קשר או התקשרו 03-6918881.


לא כל הסכם ממון יכול להיות מאושר על ידי נוטריון. לתוכנו של הסכם הממון השלכות על יכולת הנוטריון לאשרו אם לאו.

ראה לדוגמא בשא (י-ם) 57821/07:

בבוא הנוטריון לאשר הסכם שכזה על הצדדים, הסמכות לאשר הסכם, המופיעה בסעיף 2 (ג 1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג – 1973, מתייחס רק להסכם ממון, אשר מוגדר כהסכם בין בני הזוג, המסדיר את יחסי ממון שביניהם.

החוק כאמור אינו מתייחס, לא למשמורת של ילדים, לא לביקורים,לא למזונות, ולא לכל דבר אחר.הדברים נאמרים ביתר שאת, כאשר מדובר בילדים שלא היו קיימיםבזמן עשיית ההסכם.הסמכות לאשר הסכמים בנוגע לילדים היא לבית המשפט בלבד.ככל שמדובר במשמורת וביקורים, מצויה הסמכות בחוק הכשרות המשפטית ואפוטרופסות התשכ"ב – 1962 (סעיף 24 המתייחס להורים שחיים בנפרד), ובענייני מזונות הסמכות ניתנת על פי סעיף 12 (א) חוק לתיקון דיני משפחה (מזונות) התשי"ט – 1959."

 

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת שלח פרטיך ונשוב אליך בהקדם

לקבלת הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר משתלמת,שירות מצוין וייעוץ מקצועי צור קשר עכשיו
1-800-980-980, 03-7780000   israelnotary@gmail.com

דרך אבא הלל 7 רמת גן,בית סילבר קומת הגלריה בצמוד לבנק הפועלים
דף-נע(פקס)  03-6918888
נייד : 054-8676777

  • מקצועיות 
  • אמינות 
  • נאמנות ומסירות ללקוח